Skip to content

Trabzon

در سفر به ترکیه لیر ببرم یا دلار؟!

در سفر به ترکیه لیر ببرم یا دلار؟

سوالی که ذهن خیلی از مسافرین سفر به ترکیه را به خود مشغول کرده این است که در سفر به ترکیه لیر ببرم یا دلار؟ و جواب این سوال همواره با تغییر زمان و شرایط اقتصادی ترکیه تغییر میکند. در واقع باید توجه کرد که قیمت دلار در ترکیه در حال افزاش است یا کاهش؟ برای رسیدن به جواب این سوال کافی است چند روزی قیمت دلار در ترکیه را از سایتهایی از قبیل www.doviz.com استعلام کنید.

برای پرهیز از پیچیدگی مطلب و با توجه به اینکه قیمت دلار در ترکیه در 5 سال اخیر همواره در حال افزایش است ( قیمت دلار از 3.5 لیر در سال 2016 به 10.4 لیر در تاریخ نگارش این متن که در روزهای پایانی سال 2021 قرار داریم رسیده است) بهتر است در هنگام سفر به ترکیه به جای لیر دلار به همراه داشته باشید.

البته باید توجه داشته باشید که برای هزینه های اوالیه اندکی لیر ترکیه با خود همراه داشته باشید چون معمولا در بدو ورود (مرز زمینی یا فرودگاه) پیدا کردن صرافی که بتواند دلار شما را به لیر تبدیل کند سخت خواهد بود. دلار ترکیه را میتوانید در صرافیها یا بانکهای ترکیه به لیر ترکیه تبدیل کنید.

فراموش نکنید که پاسپورت یا عکس پاسپورتتان همیشه همراهتان باشد زیرا گاها بعضی از صرافیها و همه بانکها برای تبدیل لیر به دلار اصل یا تصویر پاسپورتتان را از شما درخواست خواهند کرد.

هنوز هیچ نظری ثبت نشده است، اولین نظر را شما ثبت کنید!


نظر خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.