Skip to content

در سفر به ترکیه لیر ببرم یا دلار؟

سوالی که ذهن خیلی از مسافرین سفر به ترکیه را به خود مشغول کرده این است که در سفر به ترکیه لیر ببرم یا دلار؟ و جواب این سوال همواره با تغییر زمان و شرایط اقتصادی ترکیه تغییر میکند. در واقع باید توجه کرد که قیمت دلار در ترکیه در حال افزاش است یا کاهش؟ برای رسیدن به جواب این سوال کافی است، چند روزی قیمت دلار در ترکیه را از سایتهایی از قبیل www.doviz.com استعلام کنید.

البته باید توجه داشته باشید که برای هزینه های اوالیه اندکی لیر ترکیه با خود همراه داشته باشید، زیرا معمولا در بدو ورود (مرز زمینی یا فرودگاه) پیدا کردن صرافی که بتواند دلار شما را به لیر تبدیل کند سخت خواهد بود. دلار ترکیه را میتوانید در صرافیها یا بانکهای ترکیه به لیر ترکیه تبدیل کنید.

برای پرهیز از پیچیدگی مطلب و با توجه به اینکه قیمت دلار در ترکیه در چند سال اخیر همواره در حال افزایش است ( قیمت دلار در زمان نگارش این محتوا 17 لیر ترکیه میباشد.) بهتر است در هنگام سفر به ترکیه به جای لیر دلار به همراه داشته باشید.

فراموش نکنید که پاسپورت یا عکس پاسپورتتان همیشه همراهتان باشد، زیرا گاها بعضی از صرافی‌ها و همه بانک‌ها برای تبدیل لیر به دلار اصل یا تصویر پاسپورتتان را از شما درخواست خواهند کرد.

برای رزرو هتل در وان میتوانید به وبسایت ساربان مراجعه کنید.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است، اوین نفری باشید که دیدگاه خودرا ثبت میکند!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *