Skip to content

فاصله تبریز تا ترابزون

فاصله تبریز تا ترابزون

برآورد فاصله تبریز تا ترابزون با اتوبوس و وسیله شخصی، از دغدغه اصلی تمامی مسافرین این شهر است. مدت زمان سفر بین این دو شهر به عوامل مختلفی مانند آب و هوا، شرایط ترافیک جاده ها و راه بستگی دارد. اما چشم انداز زیبای مسیر می تواند آن را برای مسافر جذاب سازد.

اگر به دنبال سفر به شهر ترابزون از تبریز هستید، باید به سمت شمال غرب ایران و سمت مرز بازرگان حرکت کنید، سپس برای رسیدن به ترابزون از شهرهای گوموش خانه و ریزه به سمت شرق بروید. ترابزون یکی از شهرهای پرطرفدار ترکیه در میان ایرانیان است که می توانید از طریق تورهای زمینی با اتوبوس به آن برسید.

مرز بازرگان، مرز سرو و مرز رازی، سه مرز میان ایران و ترکیه هستند که در این میان، مرزهای بازرگان و رازی بالاترین میزان تردد به شهر ترابزون را دارند. فاصله مرز بازرگان تا تبریز حدود 260 کیلومتر و تا ترابزون نیز 580 کیلومتر می باشد؛ در حالت کلی می توان گفت فاصله میان شهر تبریز تا ترابزون، 580 کیلومتر است.

شما در عرض 10 الی 12 ساعت می توانید از طریق سفر زمینی به ترابزون برسید. معمولا مسافران به خاطر لذت از چشم اندازهای زیبای مسیر، راه های زمینی با خودروی شخصی، قطار یا اتوبوس را انتخاب می کنند.

distance between tabriz trabzon8
فاصله تبریز تا ترابزون

بهترین فصل برای سفر به ترابزون

فصل های بهار و تابستان بهترین زمان برای سفر به شهر زیبای ترابزون هستند. اگر به نسیم خنک کوهستان، چهره سرسبز و زیبای این شهر و آب و هوای آفتابی آن علاقه دارید، می توانید در فصل تابستان به ترابزون سفر کنید و از زیبایی های آن لذت ببرید. در این فصل می توانید به فعالیت هایی مانند کمپینگ و کوهنوردی نیز بپردازید.

برای رزرو هتل در ترابزون، با کارشناسان شرکت ساربان تماس بگیرید.

ارزان ترین زمان برای سفر به ترابزون

اواخر تابستان تا اواخر زمستان، ارزانترین زمان برای سفر به ترابزون است. با اینکه در فصل های بهار و تابستان می توانید از فعالیت های تفریحی آن مانند شنا، کوهنوردی، آفتاب گرفتن و کمپینگ لذت ببرید، در فصول سرد سال به دلیل کاهش گردشگر، هزینه سفر به این شهر کاهش پیدا می کند.

اخذ پاسپورت و ویزا برای سفر زمینی از تبریز به ترابزون

برای سفر به شهر ترابزون، داشتن پاسپورت یک الزامی است. فراموش نکنید که پاسپورت شما باید حداقل دارای 6 ماه اعتبار باشد. با مراجعه به دفاتر پلیس +10 و ارائه مدارک لازم، می توانید پاسپورت خود را دریافت کنید. عوارض خروج از شهر برای بار اول 400 هزار تومان، بار دوم 600 هزار و بار سوم نیز 800 هزار می باشد.

آب و هوای ترابزون- فاصله تبریز تا ترابزون

شهر ترابزون در فصل بهار دارای آب و هوای آفتابی و خنک است، شب های ترابزون از خنکی فوق العاده ای برخوردار می باشد. این شهر در ماه اردیبهشت کمترین میزان بارندگی را دارد و معمولا دارای آب و هوای آفتابی است. ترابزون در خرداد ماه دارای هوای گرمتری می باشد؛ اما بیشترین دمای آن در فصل تابستان 25 درجه است.

در نتیجه در هنگام سفر به ترابزون، با گرمای بیش از حد رو به رو نخواهید شد. این شهر در فصل زمستان دارای شب های سرد و برفی است؛ از این رو اگر علاقه ای به هوای سرد ندارید، در این فصل به شهر ترابزون سفر نکنید.

distance between tabriz trabzon
آب و هوای ترابزون

جاذبه های دیدنی ترابزون

شهر ترابزون دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیاری است، از مکان های دیدنی این شهر زیبا می توان به قلعه ترابزون، قصر آتاتورک، صومعه سوملا، غار چال، منطقه بزتپه و روستای اوزون گل اشاره کرد. با سفر به این شهر بهترین خاطرات زندگی خود را رقم خواهید شد. البته برای تجربه این سفر، باید فاصله تبریز تا ترابزون را به خوبی ارزیابی کنید و با تفریحات فوق العاده این شهر آشنا شوید.

مرز های زمینی در سفر به ترابزون

بهترین مسیر زمینی از تبریز به شهر ترابزون، عبور از مرز بازرگان، شهر دوگوبازید، شهر آغری، ارزروم، شهر بیبورت، گوموش خانه و ورود به ترابزون است. این مسیر تنها 8 ساعت به طول می انجامد؛ اما زیباترین منظره های طبیعی را در طی مسیر خواهید دید. کشور ایران با ترکیه دارای سه مرز مشترک است که عبارتند از:

مرز رازی یا کاپیکوی در فاصله تبریز تا ترابزون

مرز رازی یکی از امن ترین مرزهای زمینی به ترابزون در شهرستان خوی است، امروزه این مرز به صورت 24 ساعته در اختیار مسافرین است تا بتوانند به راحتی تردد کنند. برای استفاده از مرز رازی یا کاپیکوی، باید از شهر تبریز به سمت شهر خوی بروید. فاصله این مرز تا شهر ترابزون حدود 691 کیلومتر می باشد.

مرز سرو یا اسندره

مرز سرو دارای محدودیت زمانی نیست، این مرز با شهر ترابزون دارای 784 کیلومتر فاصله است و مناسب مسافران ارومیه می باشد.

مرز بازرگان یا گورباغ

مرز بازرگان را می توان بهترین مرز ترکیه برای ترانزیت و تردد دانست، این مرز دارای فعالیت 24 ساعته است و کمترین ریسک مسیر زمینی را دارد؛ فاصله این مرز تا شهر ترابزون 580 کیلومتر می باشد.

انواع مسیرهای زمینی در سفر از تبریز به ترابزون

بسیاری از مسافرین شهر ترابزون، سفر زمینی را برای ورود به این شهر انتخاب می کنند، شما می توانید فاصله تبریز تا ترابزون را با اتوبوس، وسیله شخصی و یا حتی قطار طی کنید. اگر به دنبال سفر زمینی به ترابزون هستید می توانید با روش های زیر، سفر خود را آغاز نمایید:

سفر با خودروی شخصی

سفر با خودروی شخصی به شهر ترابزون می تواند یک تجربه بی نظیر و فوق العاده باشد، در مسیر سفر به این شهر با منظره های زیبایی روبرو خواهید شد که لذت سفر به ترابزون را چند برابر می سازند. در هنگام سفر به ترابزون با خودروی شخصی، باید مدارک زیر را همراه خود داشته باشید:

  • گواهینامه بین المللی
  • تبدیل پلاک خودرو به پلاک بین المللی
  • برچسب IR و CD
  • کارت مالکیت خودرو
  • بیمه مسافرتی ماشین
  • دریافت مجوز خروج از کشور و کاپوتاژ خودرو

سفر به ترابزون از تبریز با اتوبوس

استفاده از اتوبوس تبریز – ترابزون یکی از محبوب ترین روش های سفر زمینی به ترابزون است، در این مسیر می توانید از اتوبوس تهران – ترابزون یا اتوبوس تبریز – ترابزون استفاده کنید. شهرهای تبریز و تهران تنها شهرهایی هستند که مسیر زمینی به شهر ترابزون دارند؛ شما می توانید بلیط اتوبوس ترابزون را از شرکت های مسافربری یا سامانه خرید آنلاین بلیط تهیه کنید.

distance between tabriz trabzon5
سفر به ترابزون از تبریز با اتوبوس

سفر به ترابزون با قطار

سومین مسیر زمینی به شهر ترابزون، استفاده از قطار است. در این روش می توانید با قطار از شهر تهران به شهر آنکارا بروید و پس از رسیدن به آن، با استفاده از اتوبوس خود را به شهر ترابزون برسانید.

فراموش نکنید که می توانید از دو مسیر زمینی به شهر ترابزون برسید. مسیر اول، دوگوبایزید، آغری، شهر ارزروم، بایبورت، شهر گوموش خانه و در نهایت ترابزون است که نزدیک ترین مسیر به این شهر شناخته می شود.

مسیر دوم، از دوگوبایزید شروع می شود و به شهر ایغدیر، کارس، آرداهان، ریزه و نهایت ترابزون می رسد. این مسیر دارای جاده های پرپیچ و خم و مسیر طولانی است؛ از این رو به افرادی توصیه می شود که علاقه زیادی به رانندگی در جاده دارند.

distance between tabriz trabzon3
سفر به ترابزون با قطار

سفر به ترابزون با اتوبوس های ترکیه

سفر به ترابزون با اتوبوس های ترکیه مختص کوله گردها می باشد، ابتدا با استفاده از وسیله شخصی یا اتوبوس به مرز بازرگان بروید. سپس از مرز عبور کرده و با استفاده از اتوبوس ها و تاکسی های مرز، به سمت شهر دوگوبایزید حرکت کنید. پس از رسیدن به این شهر، سوار اتوبوس دوگوبازید – ترابزون شوید و به سمت شهر ترابزون حرکت کنید. بهتر است قبل از انتخاب این مسیر، تمامی هزینه های مربوط به تاکسی و اتوبوس را برآورد کنید.

دوگوبایزید یک شهر کوچک با دفاتر مسافرتی بسیار است. در برخی موارد، دفاتر مسافرتی این شهر به شما پیشنهاد می دهند که به جای شهر ترابزون به آغری بروید. با سفر به شهر آغری می توانید مدت زمان سفر خود به ترابزون را کوتاه تر کنید.

distance between tabriz trabzon6 1
سفر به ترابزون با اتوبوس های ترکیه

نتیجه گیری کلی از متن

ترابزون یکی از شهرهای پرتردد ترکیه است که سالانه ایرانیان بسیاری به دنبال بازدید از آن هستند. با انتخاب مسیرهای زمینی می توانید به راحتی وارد شهر ترابزون شوید و از جاذبه های فوق العاده، منظره های زیبا همراه با آب و هوای بکر آن لذت ببرید. اگر به دنبال سفر به ترابزون هستید، شرکت ساربان با رزرو هتل در این شهر، بهترین شرایط را برای اقامت شما فراهم می سازد. با مراجعه به وب سایت ساربان می توانید هتل مورد نظر خود را رزرو کرده و بدون دغدغه، سفر خود را به این شهر زیبا آغاز کنید.

سوالات متداول

نزدیک ترین مسیر زمینی از تبریز به ترابزون کدام است؟

دوگوبایزید، آغری، شهر ارزروم، بایبورت، شهر گوموش خانه و در نهایت ترابزون نزدیک ترین مسیر به این شهر است.

از کدام مرزهای زمینی می توان برای ورود به شهر ترابزون استفاده کرد؟

مرزهای بازرگان و رازی، پرتردد ترین مرزها برای ورود به شهر ترابزون هستند.

فاصله میان تبریز و ترابزون چند ساعت است؟

فاصله میان تبریز و ترابزون حدود 10 الی 12 ساعت است.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است، اوین نفری باشید که دیدگاه خودرا ثبت میکند!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *