Skip to content

خروج ممنوع!

اخیرا دولت لایحه بودجه سال ۹۷ را تقدیم مجلس کرد. یکی از بخش هایی که تا کنون سر و صدای زیادی در رسانه ها و شبکه های اجتماعی به پا کرده افزایش تعجب آور عوارض خروج از کشور می باشد.
شاید با خود بگویید کسانی که مسافرت خارجی می روند آنقدر وضعشان خوب است که این مبلغ مانعی برای سفرشان محسوب نمی شود.

البته تا حدی حق با شماست. کسی که قصد سفر به اروپا یا مقاصد لوکس را در نظر دارد می بایستی به ازای هر نفر حداقل ۱۰ میلیون تومانی کنار گذاشته باشد که مبلغ ۲۲۰ هزار تومان در مقابل بودجه این سفر ناچیز است. اما واقعیت این است که مسافران کشورهای خارجی تنها قشر مرفه و ثروتمند جامعه نیست.

در اصل یک خانواده متوسط با کمی مدیریت هزینه ها می تواند یک سفر خارجی سه یا چهار روزه با هزینه ای برابر و یا شاید کمتر از هزینه مسافرتهای داخلی به کشورهای همسایه را برنامه ریزی کند.

البته باید به اینها دانشجویانی که سالانه چند بار برای دیدن خانواده خود رفت و آمد می کنند و محققانی که برای شرکت در همایشهای مختلف مدام در حال رفت و آمد هستند و همچنین کسانی که به سبب نیاز مالی شغلی در خارج از کشور برای خود فراهم نموده اند را اضافه کرد.

منطق دولت در تعیین این مقدار عوارض خروجی دقیقا معلوم نیست و این در حالی است که عوارض ۷۵ هزار تومانی نیز برای هموطنان محل ابهام بوده است. در لایحه بودجه سال ۹۷ عوارض خروج برای سفر اول ۲۲۰ هزار تومان، برای سفر دوم ۳۳۰ هزار تومان، و برای سفر سوم و بیشتر ۴۴۰ هزار تومان تعیین گردیده است.

جهت رزرو هتل در وان به وبسایت ساربان مراجعه کنید.

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.